Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Datura – uprawa datury na balkonie. KWIATY BALKONOWE

Datura, zwana bieluniem, to znakomita roślina balkonowa. Datura uprawa: podpowiadamy jak sadzić daturę na balkonie i jak uprawiać daturę w sezonie, przechowywanie datury zimą. KWIATY BALKONOWE: uprawa datury na balkonie.
Datura

Datura

Datura, nazywana bieluniem, to bardzo popularna roślina doniczkowa uprawiana na balkonach czy tarasach. Z uwagi na jej olbrzymie, aksamitne, lejkowate kwiaty w kształcie trąbek, nazywana jest często anielskimi trąbami. Niezwykła uroda datury wymaga specjalnej pielęgnacji. Uprawa datury nie jest łatwa, wymaga wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim odpowiedniego miejsca na letni wzrost i zimowy odpoczynek rośliny. Datura uprawa: poradnik dla miłośników tej rośliny.

Uprawa datury (bielunia) na balkonie

Datura doskonale będzie rosnąć na balkonie, pod warunkiem, że zapewnimy jej stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru, ponieważ jej kruche pędy mogą być uszkadzane przez silny wiatr. Datura będzie stanowić piękną dekorację aż do pierwszych przymrozków. Doniczkę z rośliną ustawiamy na zewnątrz dopiero w drugiej połowie maja, po ostatnich wiosennych przymrozkach. Wcześniej przez dwa tygodnie warto daturę zahartować, otwierając okno na godzinę dziennie w pomieszczeniu gdzie zimuje. Ziemia w doniczce musi być żyzna i przepuszczalna.

Datura uprawa: podlewanie i nawożenie datury

Datura kwitnie bardzo obficie od aż do jesieni, wymaga więc regularnego nawożenia, które rozpoczynamy pod koniec kwietnia, a kończymy we wrześniu. Najlepiej rośliny zasilać specjalistycznym nawozem do datury lub nawozem do roślin kwitnących. Nawóz stosować raz w tygodniu, wraz z podlewaniem. Podłoże w donicy z daturą powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Podczas suszy datury wymagają częstszego podlewania – nawet dwa razy dziennie.

Portrety roślin

Zimowanie datury

Datura jest rośliną wieloletnią, ale nie zimuje na zewnątrz. Dlatego jesienią, przed pierwszymi mrozami, należy przenieść ją do mieszkania, gdyż nie wytrzyma na mrozie. Daturę przycinamy na żądaną wysokość i umieszczamy w zacienionym i chłodnym (5–10 st. C) pomieszczeniu. Roślinę podlewamy rzadko, tak aby ziemia w doniczce całkowicie nie przeschła.

Autor tekstu: Paweł Romanowski
Autor zdjęć: photos.com
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Wielkanoc tuż, tuż
Wielkanoc tuż, tuż

Rozpoczyna się wielkanocny czas...

Przeczytaj też:
Kompozycja do skrzynki balkonowej: róże z iglakami
Kompozycja do skrzynki balkonowej: róże z iglakami

Oto pomysł na ciekawe obsadzenie skrzynki balkonowej. Róże o mniejszych rozmiarach możemy ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia