Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Jesień w ogrodzie

Zioła w donicach: czy można zostawić na zimę na dworze?

Czy zioła -  rozmaryn, lawendę, estragon, szałwię, tymianek - uprawiane w donicach ustawionych na tarasie można zostawić na zimę na dworze, czy trzeba przenieść do pomieszczenia?
Zioła na balkonie czy tarasie można uprawiać w róznego rodzaju doniczkach

Zioła na balkonie czy tarasie można uprawiać w róznego rodzaju doniczkach

Z wymienionych ziół najbardziej wrażliwy na mróz jest rozmaryn. Pozostawiony na zewnątrz, nawet dokładnie zabezpieczony, prawdopodobnie nie przetrwa zimy, dlatego jesienią należy go przenieść do pomieszczenia.
Warto tak postąpić również z pozostałymi roślinami, bo uprawiane w pojemnikach są bardziej wrażliwe na mróz niż te posadzone w ziemi w ogrodzie. Najlepiej ustawić je w widnym oraz chłodnym pomieszczeniu i przechowywać tam aż do wiosny. Przez ten czas trzeba pilnować, żeby ziemia w pojemnikach nie przeschła, ale nie należy też nadmiernie podlewać roślin, bo zaczną chorować.
Rozmaryn, tymianek i szałwię można postawić w ciepłym miejscu, jednak pod warunkiem że będzie ono wystarczająco słoneczne (na przykład parapet okienny). Na taras rośliny będzie można wynieść w maju.

Autor tekstu: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com
Źródło: Murator
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Energetyczny bukiet
Energetyczny bukiet

Kto lubi energetyczne połączenia kolorystyczne? :) My uwielbiamy! Ten bukiet podobał się nam...

Przeczytaj też:
Zabezpieczanie roślin w pojemnikach przed zimą. WIDEO
Zabezpieczanie roślin w pojemnikach przed zimą. WIDEO

Listopad to odpowiedni moment na porządki na tarasach i balkonach. Poznaj sprawdzone ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia