Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Nawozy naturalne: najlepsze rośliny na nawozy zielone

Nawożenie to jeden z podstawowych zabiegów. Regularne stosowanie nawozów organicznych to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na podniesienie żyzności gleby. Jakie ...

Sadzenie roślin cebulowych jesienią: jak przygotować glebę, jak głęboko sadzić cebulki

Jesienią sadzimy w ogrodzie wiele roślin cebulowych kwitnących wiosną. Podpowiadamy jak przygotować glebę pod sadzenie cebul kwiatowych, kiedy i jak ...

Jak samodzielnie zbudować prosty kompostownik. Instrukcja krok po kroku

Dobrze przefermentowany kompost to jeden z najlepszych nawozów naturalnych. Dlatego warto mieć w ogrodzie kompostownik. Podpowiadamy jak zbudować prosty kompostownik.

 • Krzewy owocowe: letnie cięcie porzeczek

  Krzewy owocowe: letnie cięcie porzeczek

  Porzeczki, podobnie jak większość krzewów owocowych, należy regularnie ciąć, aby dobrze owocowały. Zabieg cięcia warto przeprowadzać latem – po zakończeniu owocowania porzeczek. Jak prawidłowo ciąć porzeczki latem? Letnie cięcie porzeczek.

 • Liście juki leżą na ziemi po zimie

  Jesienią przesadziłam cztery juki. Podczas zimy rośliny były przysypane śniegiem, ale mogło zdarzyć się, że mogły być stratowane przez psa. Niestety większość liści juki leży na ziemi. Zastanawiam się, czy nie ściąć ...

 • Nawozy naturalne: najlepsze rośliny na nawozy zielone

  Nawozy naturalne: najlepsze rośliny na nawozy zielone

  Nawożenie to jeden z podstawowych zabiegów. Regularne stosowanie nawozów organicznych to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na podniesienie żyzności gleby. Jakie rośliny mogą być uprawiane na nawóz zielony: poradnik ogrodnika. Rośliny na nawóz zielony.

Urządzanie Łazienki: kwiaty w łazience

Największym problemem który napotykamy podczas aranżacji wnętrz jest mała łazienka. Co zrobić aby urządzanie łazienki było łatwe i przyjemne? Czy w małej łazience można ustawić kwiaty? Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych pomysłów na rozmieszczenie i aranżacje tego miejsca.

Storczyk Cymbidium - uprawa w domu. Jak pielęgnować Cymbidium

Cymbidium to jeden z popularnych rodzajów storczyków, które można z powodzeniem uprawiać w domu jako roślinę doniczkową. Cymbidium pochodzi z podnóża Himalajów i dlatego lubi chłodne warunki uprawy.

Clematis 'Maria Skłodowska-Curie' - polska odmiana powojnika

Podczas Wystawy „Zieleń to życie” 2011 odbyła się ceremonia nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie najnowszej odmianie powojnika hodowli Szczepana Marczyńskiego. Clematis (powojnik) o numerze hodowlanym 59-99 otrzymał imię: ‘Maria Skłodowska-Curie’.

Stokrotki – popularne kwiaty ogrodowe. Stokrotki w ogrodzie i na balkonie

Stokrotki to popularne kwiaty ogrodowe, które wiosną i wczesnym latem ożywią nasz ogród, balkon czy taras. Uprawa stokrotek na rabatach i w doniczkach. Stokrotki w ogrodzie i na balkonie.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
powroty

powroty

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia