Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Taras przy domu i mieszkaniu. Jakie deski tarasowe wybrać?

Taras przy domu to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby taras prezentował się dobrze i służył wiele lat, trzeba ...

Agrest: choroby i szkodniki agrestu

Agrest to popularny krzew owocowy, który może byc porażany przez wiele chorób roślin i atakowany przez różne szkodniki roślin. Poznaj ...

Borówka amerykańska: mszyce na borówce - jaki preparat na mszyce

Choroby borówki amerykańskiej: mszyce na borówce wysokiej. Poznaj objawy, szkodliwość i zwalczanie mszyc na borówce amerykańskiej. Podpowiadamy, jaki preparat na ...

  • Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida to pięknie kwitnący w drugiej połowie lata krzew znany z tego, że jego kwiatostany przyciągają motyle. Aby „motyli krzew” obficie kwitł, potrzebuje starannej pielęgnacji. Jak zapewnić obfite kwitnienie budlei Dawida.

  • Choroba tulipanów?

    Coś niedobrego stało się z moimi tulipanami. Na kwiatach widoczne są plamki a liście są mocno zainfekowane. Proszę o pomoc - czy zostawić cebule w ziemi, czy trzeba je wykopać i spalić?

Podlewanie roślin doniczkowych

Chętnie ozdabiamy nasze wnętrza roślinami doniczkowymi. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest podlewanie roślin doniczkowych. Podpowiadamy jak prawidłowo podlewać rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach.

Storczyk Cattleya – królowa orchidei. Uprawa storczyka Cattleya w domu

Storczyki Cattleya zasługują na uwagę i warto je mieć w swojej kolekcji storczykowej. Storczyki Cattleya dobrze sobie radzą w warunkach uprawy na parapecie, o ile spełnimy ich podstawowe wymagania.

Uprawa mieczyków w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany mieczyka ogrodowego

Mieczyk ogrodowy to ceniona roślina ozdobna o okazałych kwiatach. Podpowiadamy jak uprawiać mieczyki w ogrodzie. Poznaj najpopularniejsze odmiany mieczyka ogrodowego do uprawy w ogrodzie.

Grupy powojników – charakterystyka grup clematisów i ich i zastosowanie

Powojniki (clematisy) to jedne z najpopularniejszych kwitnących pnączy ogrodowych. Poznaj charakterystykę grup clematisów i ich zastosowanie.

Temat miesiąca
Nawożenie roślin latem’

Nie zapominajmy, że bujnie rozwijające się w ogrodzie rośliny powinny być nawożone także latem. Jak nawozić rośliny w ogrodzie w letnie miesiące. Nawożenie pogłówne.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
czas...
czas...

Dużo czasu....

Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia