Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Cięcie roślin: dlaczego należy przycinać rośliny w ogrodzie

Właściciele ogrodów i działek niekiedy zadają sobie pytania: dlaczego należy przycinać rośliny w ogrodzie i czemu służy cięcie roślin? Poznaj ...

Jak sprawdzić odczyn gleby. Jak pobrać próbki gleby do zbadania pH, przyrządy do badania kwasowości podłoża

Odczyn gleby to jeden z najważniejszych czynników w uprawie roślin. Od kwasowości gleby zależy m.in. efektywność pobierania wody i składników ...

Rozmnażanie pelargonii z nasion. Jak i kiedy wysiewać nasiona pelargonii

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Podpowiadamy kiedy i jak rozmnażać pelargonie z nasion. Poradnik krok po kroku.

  • Przędziorki na roślinach doniczkowych: szkodliwość i zwalczanie

    Przędziorki na roślinach doniczkowych: szkodliwość i zwalczanie

    Drobne pajęczynki na liściach, pędach czy kwiatach roślin doniczkowych, to objaw żerowania przędziorków. Szkodniki te mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia cennych domowych roślin doniczkowych. Jak zwalczać przędziorki na roślinach doniczkowych?

Jakie są najczęstsze problemy z roślinami doniczkowymi?

Rośliny doniczkowe upiększają nasze mieszkania i domy. Staramy się zapewnić im właściwe warunki uprawy, ale czasem nie potrafimy ich właściwie pielęgnować.

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Aranżacja ogrodu: nowoczesny ogród z formowanymi bukszpanami, dzikimi roślinami i stawem

Aranżacja nowoczesnego ogrodu. Na ten nowoczesny ogród składają się ujarzmione w malowniczych kulistych bryłach bukszpany i zimna tafla wody połyskująca w prostokątnej niecce stawu.

Jak skomponować rabatę z różnych roślin

Jeśli chcemy mieć w ogrodzie efektowną rabatę, skomponujmy ją z różnych roślin: krzewów, bylin i roślin jednorocznych.

Temat miesiąca
Rośliny doniczkowe kwitnące zimą’

W zimowe miesiące zwykle brakuje nam kolorowych kwiatów z ogrodu, dlatego chętnie kupujemy kwiaty doniczkowe kwitnące zimą.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Lato w pełni
Lato w pełni

Drogie Ogrodniczki i drodzy Ogrodnicy!Lato w pełni także w ogrodach. Niektórzy spędzają urlopy na...

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia