Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Nawóz z kominka pod tuje

Witam. Czy można popiół z kominka, w którym palimy drewnem brzozowym wysypywać zimą pod tuje 'Brabant'? To są te biedne tuje o które pytałam pana wcześniej (i dostałam odpowiedź - dziękuję :)) brązowiejące i z dużą ilością szyszek. Czy inne iglaki też docenią popiół drzewny? Czy można taki popiół podsypywać cały rok? Czy można go przenawozić?

Witam. Popiół z drewna liściastego ma po rozpuszczeniu w wodzie odczyn silnie zasadowy, czyli to ług. Iglaki wolą odczyn podłoża kwaśny, więc popiół stosowany bezpośrednio pod tujami to nie niezbyt dobry pomysł. Proponuję go wcześniej sypać na kompost i po przerobieniu stosować jako nawóz razem z kompostem. Przenawozić popiołem jest bardzo łatwo, gdyż ma silny odczyn zasadowy. Powodzenia Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
zapiekana dynia hokkaido nadziewana mięsem z łopatki oraz...

Uwielbiam eksperymentować w kuchni, właśnie wczoraj wpadłam na pomysł żeby wypróbować...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia