Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Jesienny siew

Czy rośliny ozdobne w ogrodzie można wysiewać jesienią?

Niektóre rośliny wysiane jesienią lepiej kiełkują, niż wysiane wiosną. Dzieje się tak, ponieważ nasiona wielu gatunków roślin tuż po zbiorze nie są jeszcze zupełnie uformowane. Dojrzewają dopiero w wilgotnej glebie i w niskiej temperaturze. Są też rośliny, których nasion nie można przechowywać, bo szybko po zbiorze tracą zdolność kiełkowania. Z ich siewem również lepiej nie czekać do wiosny. Jesienią można siać ozdobne byliny - ciemiernik biały, chabry, dyptam jesionolistny, dziewięćsił bezłodygowy, fiołek wonny, inkarwillę, języczki, jukę ogrodową, kokorycze, miłek wiosenny, mydlnicę bazyliolistną, parzydło leśne, pierwiosnki, rozwar wielkokwiatowy, szarotkę alpejską, tojady, wilczomlecz pstry. (eb-g)

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Początek - pierwsze porządki...

Kiedy tylko ogladaliśmy działeczkę wszystko wydawało się takie proste. Wszystko skopać i zacząć od...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia