Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Borówki amerykańskie

Czym najlepiej zakwaszać glebę pod borówki amerykańskie? Jak przycinać te rośliny?

Borówki wysokie (amerykańskie) tworzą najwięcej owoców na 3-4-letnich pędach. Stare krzewy, które nigdy nie były cięte, nie dość, że rodzą mało owoców, to owoce te są drobne. Takie zaniedbane rośliny można przyciąć na przełomie lutego i marca, około 15 cm nad ziemią. Wkrótce wyrosną nowe pędy. W lecie należy wybrać 5-8 najsilniejszych, zaś pozostałe wyciąć. Najlepiej jednak nie zaniedbywać pielęgnacji roślin, lecz systematycznie co roku, na przedwiośniu przerzedzać krzewy. Przez 4-5 pierwszych lat należy usuwać tylko słabe, przemrożone i płożące się po ziemi gałęzie. W następnych latach uprawy trzeba dodatkowo co roku wycinać 2-3 pędy najstarsze oraz te, które zbyt gęsto rosną i wzajemnie się zasłaniają. Z wyrastających co roku z ziemi młodych pędów należy wybrać 2-3 najsilniejsze i przyciąć je, żeby się rozkrzewiły (zastąpią wycięte, stare pędy), a resztę usunąć. Krzewy borówki powinny mieć luźny pokrój, tak żeby światło docierało do wszystkich owoców dojrzewających wewnątrz korony. Wystarczy, jeśli będą miały 6-8 zdrewniałych pędów, zastępowanych sukcesywnie przez nowe.

Zdjęcia: Jupiterimages

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Mieszanka warzywna na zupy

Dzisiaj robiłam mieszankę warzywną na zupy. Z pokrojonego w kostkę, obgotowanego i zahartowanego...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia