Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ochrona drzew owocowych

Na początku wiosny posadziłem drzewka owocowe : dwie jabłonie, dwie grusze, dwie wiśnie oraz dwie czereśnie. Wszystkie się przyjęły, oprócz jednej gruszki, wypuściły liście i zakwitły. Czy powinienem coś zrobić, aby ochronić je np. przed szkodnikami (drzewka ogrodzone są plastikową siatką)? Jeśli tak, to kiedy i w jaki sposób?

Sprawa oprysków drzew owocowych jest dość skomplikowana, podobnie jak schemat ich zastosowania. Proponuję wiec sięgnąć do literatury fachowej, dotyczącej uprawy i ochrony danego gatunku rośliny lub zaopatrzyć się w Program Ochrony Roślin Sadowniczych, na podstawie którego można choć w przybliżeniu określić terminy poszczególnych oprysków i możliwości zastosowania różnych preparatów (szczególnie, jeśli chcemy stosować opryski zapobiegawcze, zanim wystąpi dana choroba). Po infekcji, gdy widać już objawy chorobowe lub objawy żerowania jakiegoś szkodnika, jeśli tylko otrzymam opis i/lub zdjęcia niepokojących objawów - jestem w stanie pomóc. Życzę powodzenia!

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
kolorowo
kolorowo

nareszcie cos wyrasta,

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia